Nowy Udziałowiec Spółki

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że 15 października 2019 roku, grono udziałowców MPGO sp. z o. o. powiększyło się o nową Gminę Udziałową. W gronie Wspólników przywitaliśmy Gminę Grzmiącą, reprezentowaną przez Pana Wójta Patryka Makowskiego.

Życzymy Gminie i sobie owocnej współpracy w nadchodzących latach.

Aktualnie w skład Zgromadzenia Wspólników MPGO wchodzi 11 Gmin Udziałowych:

Gmina Połczyn-Zdrój, Gmina Czaplinek, Gmina Barwice, Miasto Szczecinek, Miasto Świdwin, Gmina Świdwin, Gmina Sławoborze, Gmina Rąbino, Gmina Borne Sulinowo, Gmina Biały Bór, Gmina Grzmiąca.

Na zdjęciu: Prezes Zarządu Jolanta Jabłońska-Wojciul z Wójtem Gminy Grzmiąca Patrykiem Makowskim

Piknik Ekologiczny 2019

„Rodzinna niedziela w Wardyniu EKO Wardyń 2019”

Dnia 8 IX 2019r. w Wardyniu Górnym, odbył się już 3 piknik ekologiczny z MPGO, pod hasłem „Rodzinna niedziela w Wardyniu EKO Wardyń 2019”

Mimo niezbyt sprzyjającej aury, bawiliśmy i edukowaliśmy się świetnie pod patronatem honorowym Gminy Połczyn Zdrój oraz patronatem naszych partnerów: Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S. A. oraz Maximus Broker.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

 

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 21 lutego (czwartek) 2019r., w MPGO w Wardyniu Górnym będzie wykonywana LEGALIZACJA wagi samochodowej. Odpady będą przyjmowane w godzinach od 7:00 do 9:00 i od 12:00 do 16:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Informacja [pdf]

Informacja

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców Gminy Sławoborze, w związku z tym, że 12.11.2018r., (PONIEDZIAŁEK) ustanowiono dniem wolnym od pracy, Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Wardyniu Górnym informuje, że odpady z pojemników na SZKŁO zostaną odebrane dnia 14.11.2018r., (ŚRODA). Prosimy o wystawienie pojemników przed posesje.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Informacja

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój*, w związku z tym, że 12.11.2018r., (PONIEDZIAŁEK) ustanowiono dniem wolnym od pracy, Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Wardyniu Górnym informuje, że odpady NIESEGREGOWANE KOMUNALNE zostaną odebrane dnia 10.11.2018r., (SOBOTA). Prosimy o wystawienie pojemników przed posesje.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

*Miasto: 5-go Marca, B. Chrobrego, Demokracji, Dolna, Grunwaldzka, Szpitalna, Kilińskiego, Kościuszki, Mariacka, Moniuszki, Ogrodowa, Okrzei, Piwna, Pl. Orła Białego, Pl. Tysiąclecia, Pl. Wolności, Rynkowa, Solankowa, Tagrowa, Warszawska, Wąska, Wiejska, Wilcza, Wojska Polskiego, Zamkowa.

*Gmina: Dobino, Gawroniec, Kłokowo, Kłokówko, Lipno, Międzyborze, Nowy Toporzyl, Ogartówko, Połczyńska, Słowianki, Stare Resko, Toporzyk.

OŚWIADCZENIE

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. jako zarządzający Zakładem Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, stanowczo zaprzecza fałszywym zarzutom dotyczącym rzekomego zanieczyszczania środowiska w wyniku prowadzonej działalności.

Stan środowiska wokół zakładu jest monitorowany zgodnie z obligatoryjnym obowiązkiem, wynikającym z przepisów prawa. Badania prowadzone są przez akredytowane laboratorium zewnętrzne. Ponadto działalność zakładu jest ściśle i stale nadzorowana przez właściwe organy kontrolujące.

Informujemy również, że w okresie 26.05.2017r. – 25.09.2017r. na terenie zakładu została przeprowadzona kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie Delegatura w Koszalinie, w trakcie której zbadano próbki gleb i wód odprowadzanych do ziemi. Przeprowadzona kontrola sposobu gospodarowania ściekami oraz odpadami przez spółkę, a także analizy gleb i wód pod kątem zawartości substancji powodujących ryzyko wykazały, że MPGO nie odprowadza do ziemi ścieków przemysłowych, a działalność zakładu nie powoduje negatywnego oddziaływania na gleby, a co za tym idzie na wody gruntowe.

W związku z powyższym MPGO Sp. z o.o. oświadcza, że działalność Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym nie powoduje zagrożenia życia, zdrowia lub środowiska.

 

OŚWIADCZENIE (pdf)

Piknik Ekologiczny 2018

W sobotę 22 września br. w Wardyniu Górnym, mieliśmy okazję już po raz drugi bawić się z Państwem na Pikniku Ekologicznym z MPGO. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem:

„KTO ZIEMIĘ SZANUJE, TEN ODPADY SEGREGUJE”

Dziękujemy wszystkim za czas spędzony we wspaniałej rodzinnej atmosferze, połączony z nauką o tym jak prawidłowo postępować z odpadami!

 

Dziękujemy również za wsparcie przedsięwzięcia:

Gminie Połczyn Zdrój
REKOPOL Organizacji Odzysku Opakowań S.A.
Sołectwu Wardyń Górny
OSP Połczyn Zdrój
Społem PSS Związkowiec
Centrum Edukacyjno Artystycznemu Edu Art & Fun
Zespołowi BISS

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

fot. Fotografia Inaczej Daniel Łoziński
https://myndafhugaminum.wordpress.com/

Ekostrateg 2017 nominacja

Miło nam poinformować, że Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Ekostrateg 2017.

Serdecznie zapraszamy Państwa, do zapoznania się z wywiadem na temat zrealizowanych i planowanych inwestycji oraz ekologicznej działalności spółki z Prezes Zarządu Panią Jolantą Jabłońską-Wojciul w Biznes Plus pod adresem: http://www.biznes-plus.pl/ekologia/wzorcowo-gospodaruja-nie-tylko-odpadami/

Miłej lektury!

[RELACJA] Piknik Ekologiczny

W sobotę, dnia 8 lipca 2017 r. w Wardyniu Górnym miał miejsce Piknik Ekologiczny!

Wydarzenie to odbyło się pod hasłem „SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW”
i było połączone z dniem otwartym Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, przy okazji mijających w tym roku 10 lat działalności Zakładu.

Impreza została zorganizowana przy patronacie honorowym Gminy Połczyn – Zdrój oraz patronacie Centrum Kultury w Połczynie- Zdroju oraz Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 

Zdjęcia: Jakub Jakubicki