Informacja

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców Gminy Sławoborze, w związku z tym, że 12.11.2018r., (PONIEDZIAŁEK) ustanowiono dniem wolnym od pracy, Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Wardyniu Górnym informuje, że odpady z pojemników na SZKŁO zostaną odebrane dnia 14.11.2018r., (ŚRODA). Prosimy o wystawienie pojemników przed posesje.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Informacja

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój*, w związku z tym, że 12.11.2018r., (PONIEDZIAŁEK) ustanowiono dniem wolnym od pracy, Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Wardyniu Górnym informuje, że odpady NIESEGREGOWANE KOMUNALNE zostaną odebrane dnia 10.11.2018r., (SOBOTA). Prosimy o wystawienie pojemników przed posesje.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

*Miasto: 5-go Marca, B. Chrobrego, Demokracji, Dolna, Grunwaldzka, Szpitalna, Kilińskiego, Kościuszki, Mariacka, Moniuszki, Ogrodowa, Okrzei, Piwna, Pl. Orła Białego, Pl. Tysiąclecia, Pl. Wolności, Rynkowa, Solankowa, Tagrowa, Warszawska, Wąska, Wiejska, Wilcza, Wojska Polskiego, Zamkowa.

*Gmina: Dobino, Gawroniec, Kłokowo, Kłokówko, Lipno, Międzyborze, Nowy Toporzyl, Ogartówko, Połczyńska, Słowianki, Stare Resko, Toporzyk.

OŚWIADCZENIE

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. jako zarządzający Zakładem Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, stanowczo zaprzecza fałszywym zarzutom dotyczącym rzekomego zanieczyszczania środowiska w wyniku prowadzonej działalności.

Stan środowiska wokół zakładu jest monitorowany zgodnie z obligatoryjnym obowiązkiem, wynikającym z przepisów prawa. Badania prowadzone są przez akredytowane laboratorium zewnętrzne. Ponadto działalność zakładu jest ściśle i stale nadzorowana przez właściwe organy kontrolujące.

Informujemy również, że w okresie 26.05.2017r. – 25.09.2017r. na terenie zakładu została przeprowadzona kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie Delegatura w Koszalinie, w trakcie której zbadano próbki gleb i wód odprowadzanych do ziemi. Przeprowadzona kontrola sposobu gospodarowania ściekami oraz odpadami przez spółkę, a także analizy gleb i wód pod kątem zawartości substancji powodujących ryzyko wykazały, że MPGO nie odprowadza do ziemi ścieków przemysłowych, a działalność zakładu nie powoduje negatywnego oddziaływania na gleby, a co za tym idzie na wody gruntowe.

W związku z powyższym MPGO Sp. z o.o. oświadcza, że działalność Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym nie powoduje zagrożenia życia, zdrowia lub środowiska.

 

OŚWIADCZENIE (pdf)

Piknik Ekologiczny 2018

W sobotę 22 września br. w Wardyniu Górnym, mieliśmy okazję już po raz drugi bawić się z Państwem na Pikniku Ekologicznym z MPGO. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem:

„KTO ZIEMIĘ SZANUJE, TEN ODPADY SEGREGUJE”

Dziękujemy wszystkim za czas spędzony we wspaniałej rodzinnej atmosferze, połączony z nauką o tym jak prawidłowo postępować z odpadami!

 

Dziękujemy również za wsparcie przedsięwzięcia:

Gminie Połczyn Zdrój
REKOPOL Organizacji Odzysku Opakowań S.A.
Sołectwu Wardyń Górny
OSP Połczyn Zdrój
Społem PSS Związkowiec
Centrum Edukacyjno Artystycznemu Edu Art & Fun
Zespołowi BISS

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

fot. Fotografia Inaczej Daniel Łoziński
https://myndafhugaminum.wordpress.com/

Ekostrateg 2017 nominacja

Miło nam poinformować, że Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Ekostrateg 2017.

Serdecznie zapraszamy Państwa, do zapoznania się z wywiadem na temat zrealizowanych i planowanych inwestycji oraz ekologicznej działalności spółki z Prezes Zarządu Panią Jolantą Jabłońską-Wojciul w Biznes Plus pod adresem: http://www.biznes-plus.pl/ekologia/wzorcowo-gospodaruja-nie-tylko-odpadami/

Miłej lektury!

[RELACJA] Piknik Ekologiczny

W sobotę, dnia 8 lipca 2017 r. w Wardyniu Górnym miał miejsce Piknik Ekologiczny!

Wydarzenie to odbyło się pod hasłem „SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW”
i było połączone z dniem otwartym Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, przy okazji mijających w tym roku 10 lat działalności Zakładu.

Impreza została zorganizowana przy patronacie honorowym Gminy Połczyn – Zdrój oraz patronacie Centrum Kultury w Połczynie- Zdroju oraz Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 

Zdjęcia: Jakub Jakubicki

Piknik ekologiczny

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o., serdecznie zaprasza 8 lipca 2017 r. (sobota) do Wardynia Górnego na Piknik Ekologiczny!

Wydarzenie to odbędzie się pod hasłem „SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW”
i będzie połączone z dniem otwartym Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym, przy okazji mijających w tym roku 10 lat działalności Zakładu.

Impreza ta ma na celu przede wszystkim promocję ekologii oraz przybliżenie zmian wprowadzanych rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które obowiązywać zaczyna od 1 lipca br.

W przyjemnej atmosferze pikniku rodzinnego z grami, zabawami oraz konkursami dla dzieci
i dorosłych, chcemy umożliwić przyjrzenie się pracy zakładu przetwarzającego odpady oraz propagować zachowania proekologiczne.

Początek imprezy przewidziano na godzinę 15:00, a od godziny 18:00 do 23:00 wszyscy zapraszani są do udziału w zabawie tanecznej z zespołem Bisss!

Impreza została zorganizowana przy patronacie honorowym Gminy Połczyn – Zdrój oraz patronacie Centrum Kultury w Połczynie- Zdroju oraz Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Podczas pikniku MPGO zaprasza do skorzystania z:
– warsztatów z selektywnej zbiórki odpadów,
– zwiedzenia Zakładu Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym,
– gier i zabaw edukacyjnych,
– konkursów z nagrodami,
– zamku dmuchanego i zjeżdżalni dla dzieci,
– ścianki wspinaczkowej,
– malowania twarzy,
– warsztatów robienia baniek mydlanych,
– poczęstunku – pyszna zupa dla każdego!
– zabawy tanecznej z zespołem od godz. 18:00!

Serdecznie zapraszamy!

Wyróżnienia dla MPGO

Miło nam poinformować, że w roku 2015 Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. spotkało kilka zaszczytnych wyróżnień na arenie ogólnokrajowej.

  • MPGO Liderem Rozwoju Regionalnego 2015

Spółka została uhonorowana nagrodą Lidera Rozwoju Regionalnego 2015. Jest to prestiżowy ogólnopolski program promocyjny, prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. Jego laureatami zostają miasta, firmy oraz organizacje, które działają dla dobra lokalnej społeczności. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Łodzi podczas III Kongresu Polskiej Przedsiębiorczości w dniach 5 – 6 listopada 2015 roku.

  • Dyrektor Roku 2014

Wyróżnienia dla MPGOPrezes Zarządu Pani Jolanta Jabłońska-Wojciul znalazła się w zaszczytnym gronie nominowanych do tytułu Dyrektora Roku 2014 Zakładu Oczyszczania Miasta, który to konkurs organizowany jest przez miesięcznik „Przegląd Komunalny” oraz Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami o MPGO na portalu SOZOSFERA.PL oraz BIZNES-PLUS.PL.